Curie verseny

A Curie Környezetismereti Emlékverseny területi döntőjét 2023. február 20-án 14 órai kezdéssel rendeztük meg. A 19 csapat három házi forduló feladatsorainak megoldása után került be a székesfehérvári döntőbe. Három korcsoportban hat iskola csapatai versenyeztek környezetvédelmi és természetvédelmi feladatok megoldásaival. A 3-4. évfolyamon a Székesfehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola Gángó Bálint, Spanner Lina, Bakonyvári Emma tanulókból álló csapata, 5-6. évfolyamon a Chernel István Általános Iskolából Nagy Ágota, Bor Neszta, Csanaky Boglárka, a 7-8. évfolyamon a Lepsényi Fekete István Általános Iskolából Kobra Tünde, Koronczai Boldizsár Levente, Turi Bence diákokból álló csapatok nyertek.