Megemlékezés Móga Jánosról

2021. november 10-én a Pákozdi Katonai Emlékparkban emlékeztek meg Móga Jánosról, az 1848 szeptemberében lezajlott győztes pákozdi csata hadvezéréről.
Az ünnepség keretén belül szónokversenyt hirdettek a felső tagozatos általános iskolás diákoknak, melyben be kellett mutatni Móga János életét, történelmi szerepét és mának szóló üzenetét.
Iskolánkat Fekete Szonja és Rácz Lili Szonja 6. a osztályos tanulók képviselték. Felkészítő pedagógusok: Horváthné Puru Olga és Molnár Tamásné. Iskolánk fiatal szónokai szívmelengető gondolatokat mondtak a hős, hazaszerető hadvezérről, akinek élete minden fiatal számára példa lehet. Az ünnepség végeztével a Móga család leszármazottaival együtt megkoszorúzták az altábornagy szobrát.